1.4.2017
Saga Munkkiniemi kutsuu vierailemaan
Minulla oli ilo emännöidä japanilaisvierailijoita, jotka halusivat tutustua suomalaiseen palvelutalomiljööseen.
Talomme sai paljon kehuja. Vierailijat antoivat kiitosta myös kaikille asukkaille ja henkilökunnalle – olimme iloisia & kohteliaita!
Tule sinäkin tutustumaan mukavaan taloomme! Meillä järjestetään joka keskiviikko Esittelykierros klo 13. Kokoontuminen Kahvilassa.
Tiedäthän, että meille voi tulla myös kahvittelemaan ja nauttimaan lounasta. Lounastarjoilu klo 11:30 – 14:30. Tarjolla on oman keittiön valmistamaa kotiruokaa.
Mukavaa huhtikuuta toivottaen,
Minna-johtaja
Jaa kuuluminen somessa
Voisit olla kiinnostunut myös näistä
Terveysterveiset viikolle 6
Viikoittain julkaistavat Terveysterveiset ovat ravintolapäällikkö Tiina Karlssonin käsialaa. Terveiset käsittelevät ajankohtaisia ja hyödyllisiä aiheita ravinnosta sekä talon tapahtumista.
Omannäköistä polkua luomassa jo 79 vuotta
Riitta Selin on seurannut omaa tähteään jo pienestä pitäen. Hänellä on työntäyteinen taival takanaan näyttelijänä niin teatteri- kuin elokuvatuotannossa.