29.7.2022
Vielä on kesää jäljellä

Kesä jatkuu edelleen! Alkukesästä kylvetyt siemenet ovat kasvaneet kauniiksi niityksi pihallemme. Kasvilavat kukoistavat ja asukkaat ovat iloisina ottaneet vastaan. Olipa ihana tulla kesälomalta takaisin töihin!
Kiertelimme puutarhassa kädentaitokerholaisten kanssa. Keräsimme kesän kasveja prässättäväksi uuteen projektiin. Muistelimme kouluaikoja, kuinka piti kerätä kasveja kymmenittäin ja muitakin koulu- ja kesälomamuistoja jaettiin.
Kävimme viettämässä sadepäivää kauppakeskus Skanssissa ja muutamat tekivät oikein hyviä alennusmyyntilöytöjä!
Vielä on kesää jäljellä – nautitaan ihanista päivistä!
Terveisin, vapaa-ajanohjaaja Riikka ja kaskenpuistolaiset
Jaa kuuluminen somessa
Voisit olla kiinnostunut myös näistä
Kädentaitokerhon taidonnäytteitä
Saga Kaskenpuiston kädentaitolaiset ovat olleet ahkeria ja kesän aikana loihtineet muun muassa ilmeikkäitä puutarhatonttuja.
Tervetuloa ravintolaamme ja kahvilaamme – avoinna joka päivä!
Saga Kaskenpuiston ravintola ja kahvila ovat avoinna kaikille asiakkaille päivittäin. Tule nauttimaan lounaasta tai piipahda kahville!